Infected by Music
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Infected by Music
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Liniste...

In jos 
+4
R. Anne
K.Hayate
Lee Je Eun
Lee Me-Yeong
8 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Lee Me-Yeong

Lee Me-Yeong


Mesaje : 48
Data de inscriere : 31/01/2010

Liniste... Empty
MesajSubiect: Liniste...   Liniste... Icon_minitimeDum Ian 31, 2010 10:30 pm

Am intrtat plictisit in bibliteca. Trebuia sa cotesc o carte pentru scoala, iar eu nu vroiam. Mereu am urat sa citesc ceva ce nu-mi place si mai ales sa citesc din obligatie. Intotdeauna mi-a placut sa citesc, dar nu din obligatie, dar de aceasta data am fost obligat sa citesc o carte despre viata lui Shakespeare. Am scos cartea din bibliteca si m-am asezat la una dintre mesele libere si am inceput sa citesc, dar dupa primele zece randuri m-am plictisit. Citeam acelasi rand de nenumarate ori.
Sus In jos
Lee Je Eun

Lee Je Eun


Mesaje : 128
Data de inscriere : 31/01/2010

Liniste... Empty
MesajSubiect: Re: Liniste...   Liniste... Icon_minitimeDum Ian 31, 2010 10:44 pm

Iu veni la biblioteca sa-si ia o carte pe care o cauta de ceva timp si pe care vroia sa o citeasca neaparat. Incepu sa se plimbe printre miile de rafturi pline de carti prafuite, in cautarea celei pe care o dorea ea.
Sus In jos
K.Hayate

K.Hayate


Mesaje : 47
Data de inscriere : 31/01/2010

Liniste... Empty
MesajSubiect: Re: Liniste...   Liniste... Icon_minitimeLun Feb 01, 2010 12:06 am

Hayate se afla si el in biblioteca , statea la o masa cu capul ascuns intr-o carte foarte plictisitoare pe care era nevoit sa o citeasca , desi numai lucrul ala nu-l facea , purta o pereche de ochelari ce aveau desenati pe ei niste ochi , in timp ce el dormea pe rupte.
Sus In jos
Lee Je Eun

Lee Je Eun


Mesaje : 128
Data de inscriere : 31/01/2010

Liniste... Empty
MesajSubiect: Re: Liniste...   Liniste... Icon_minitimeLun Feb 01, 2010 12:08 am

Numai dura mult si Iu gasi cartea pe care o tot cauta. O lua de pe-un raft si sufla usor peste ea ca sa indeparteze praful. Incepu apoi sa caute cu privirea o masa libera.
Sus In jos
Lee Me-Yeong

Lee Me-Yeong


Mesaje : 48
Data de inscriere : 31/01/2010

Liniste... Empty
MesajSubiect: Re: Liniste...   Liniste... Icon_minitimeLun Feb 01, 2010 12:10 am

Mi-am ridicat capul din carte si mi-am plimbat privirea prin biblioteca. La o masa alaturata l-am vazut pe Hayate, colegul meu de camera. M-am ridicat de pe scaun si am mers incet la el. M-am asezat in fata lui si i-am tras una in picior pe sub masa. Eram sigur ca dormea.
Sus In jos
K.Hayate

K.Hayate


Mesaje : 47
Data de inscriere : 31/01/2010

Liniste... Empty
MesajSubiect: Re: Liniste...   Liniste... Icon_minitimeLun Feb 01, 2010 12:15 am

Simti ca ceva il deranjeaza asa ca se foi putin , pana la urma trezindu-se si motaind pe acolo:
-Eh care?Cum?Cand?Cine?Unde arde?Ah adica..nu , nu dormeam...citeam , da citeam...aaa...da despre Napoleon , si da stiu aaa ca Napoleon a fost o gaina descreierata...
Sus In jos
Lee Me-Yeong

Lee Me-Yeong


Mesaje : 48
Data de inscriere : 31/01/2010

Liniste... Empty
MesajSubiect: Re: Liniste...   Liniste... Icon_minitimeLun Feb 01, 2010 12:19 am

Am inceput sa rad zgomotos cand l-am auzit. Asa facea de fiecare data.
-Yo man! Ce faci? Pareai foarte prin in ceea ce citeai despre Napoleon, am zis sarcastic.
Hayate mi se parea foarte de gasca si stiai sa te distrezi cu el. Avea simtul umorului si te facea sa razi din orice.
Sus In jos
Lee Je Eun

Lee Je Eun


Mesaje : 128
Data de inscriere : 31/01/2010

Liniste... Empty
MesajSubiect: Re: Liniste...   Liniste... Icon_minitimeLun Feb 01, 2010 12:21 am

Iu se aseza in cele din urma la o masa de langa geam, apoi deschise cartea si incepu sa citeasca.
Sus In jos
K.Hayate

K.Hayate


Mesaje : 47
Data de inscriere : 31/01/2010

Liniste... Empty
MesajSubiect: Re: Liniste...   Liniste... Icon_minitimeLun Feb 01, 2010 12:23 am

I se paru cunoscuta vocea , asa ca isi lasa ochelarii mai pe nas caci nu putea vedea nimic prin ei:
-Eh tu erai?Pff tu vrei sa fac atac de cord?Si sa mor pe aici si sa mananci tu culiva pe gratis?intreba ridicand din spranceana.
Sus In jos
Lee Me-Yeong

Lee Me-Yeong


Mesaje : 48
Data de inscriere : 31/01/2010

Liniste... Empty
MesajSubiect: Re: Liniste...   Liniste... Icon_minitimeLun Feb 01, 2010 12:28 am

-Eu? Cum sa vreau eu asta? Eu, prietenul tau? Desi, am inceput ganditor, cred ca e buna chestia aia pe care am s-o primesc la inmormantarea ta, am inceput sa rad. Deci? Cum ti se pare cartea despre Napoleon? aveam chef sa-l enervez putin.
Sus In jos
Lee Je Eun

Lee Je Eun


Mesaje : 128
Data de inscriere : 31/01/2010

Liniste... Empty
MesajSubiect: Re: Liniste...   Liniste... Icon_minitimeLun Feb 01, 2010 12:31 am

Iu isi sprijini capul intr-o palma si continua sa citeasca, dand paginile din ce in ce mai repede.
Sus In jos
K.Hayate

K.Hayate


Mesaje : 47
Data de inscriere : 31/01/2010

Liniste... Empty
MesajSubiect: Re: Liniste...   Liniste... Icon_minitimeLun Feb 01, 2010 12:36 am

-Uhm culiva frate , e o chestie din cauza careia eu am borat cand eram mai mic pentru ca am consumat in exces si nu m-am mai apropiat de ea decat dupa ce au trecut o gramada ani.Si cartea...pai da...grozava..cum poate fi?Grozav de plictisitoare...evident
Sus In jos
Lee Me-Yeong

Lee Me-Yeong


Mesaje : 48
Data de inscriere : 31/01/2010

Liniste... Empty
MesajSubiect: Re: Liniste...   Liniste... Icon_minitimeLun Feb 01, 2010 12:45 am

-Nu conteaza cum se numeste. Ideea e urmatoarea: chestia aia care se mananca la inmormantare e foarte buna. Nu trebuie mancata in exces asa cum ai facut tu. Si... Eu cred ca cartea despre Napoleon e cea mai buna care pe care amc itit-o vreodata.
"da.. pe naiba. Nici macar n-am citit asa ceva si nici nu vreau sa citesc" mi-am zis in gand.
Sus In jos
Lee Je Eun

Lee Je Eun


Mesaje : 128
Data de inscriere : 31/01/2010

Liniste... Empty
MesajSubiect: Re: Liniste...   Liniste... Icon_minitimeLun Feb 01, 2010 12:49 am

La un moment dat Iu simti ca i se facu sete si se opri din citi. Se ridica de la masa, vrand sa mearga spre automatul cu apa si suc, insa se opri in drumul ei la masa undeva se aflau Me-Yeong si Hayate.
- Hey, buna! Ii saluta ea vesela pe cei doi.
Sus In jos
Lee Me-Yeong

Lee Me-Yeong


Mesaje : 48
Data de inscriere : 31/01/2010

Liniste... Empty
MesajSubiect: Re: Liniste...   Liniste... Icon_minitimeLun Feb 01, 2010 12:51 am

Mi-am ridicat priviea spre Iu. Avea acelasi zambet strengaresc pe fata. trebuie sa recunosc ca avea un zambet frumos.
-Buna, i-am zis si eu zambind.
De cele mai multe ori afisam un zambet tampit pe fata petnru ca nu aveam ce face.
Sus In jos
Lee Je Eun

Lee Je Eun


Mesaje : 128
Data de inscriere : 31/01/2010

Liniste... Empty
MesajSubiect: Re: Liniste...   Liniste... Icon_minitimeLun Feb 01, 2010 12:54 am

- Ce mai faceti? Intreba ea incet, ca sa nu ii deranjeze pe ceilalti din biblioteca. Isi indrepta apoi privirea spre cartea lui Hayate, privind-o curioasa.
- Ce carte ai tu acolo?
Sus In jos
K.Hayate

K.Hayate


Mesaje : 47
Data de inscriere : 31/01/2010

Liniste... Empty
MesajSubiect: Re: Liniste...   Liniste... Icon_minitimeLun Feb 01, 2010 1:04 am

-Pff salut Yu!Pai ce carte?se scarpina in cap dand din umeri.Umm una despre Napoleon?Interesant nu?zise el aruncand cu cartea , aceasta picand pe o alta masa , de fap in capul persoanei ce statea acolo"Upsi"
Sus In jos
Lee Je Eun

Lee Je Eun


Mesaje : 128
Data de inscriere : 31/01/2010

Liniste... Empty
MesajSubiect: Re: Liniste...   Liniste... Icon_minitimeLun Feb 01, 2010 1:19 am

- Napoleon! Yeach! Facu ea, privind cartea care zbura de pe masa. Ti-a dat sa citesti asa ceva la scoala, right? Intreba ea, stiind ca numai profesorii chinuiau elevii cu asa ceva.
Sus In jos
K.Hayate

K.Hayate


Mesaje : 47
Data de inscriere : 31/01/2010

Liniste... Empty
MesajSubiect: Re: Liniste...   Liniste... Icon_minitimeLun Feb 01, 2010 1:24 am

-Yup...corect..m-au obligat , insa nu am puterea de a rezista unei asemenea plictiseli , replica in timp ce se lasa in jos , ascunzandu-se sub masa , caci persoana lovita in cap nu arata prea calma.
Sus In jos
Lee Je Eun

Lee Je Eun


Mesaje : 128
Data de inscriere : 31/01/2010

Liniste... Empty
MesajSubiect: Re: Liniste...   Liniste... Icon_minitimeLun Feb 01, 2010 1:26 am

Iu se uita la acea persoana si se duse langa ea, luand cartea.
- Uhm, scuzati-ne, ne jucam si noi! Zise ea zambind cam prosteste.
Sus In jos
R. Anne

R. Anne


Mesaje : 16
Data de inscriere : 01/02/2010

Liniste... Empty
MesajSubiect: Re: Liniste...   Liniste... Icon_minitimeLun Feb 01, 2010 1:26 am

Am intrat plictisita in biblioteca. Mi-am luat o carte oarecare asezandu-ma la o masa. Numai in acel loc puteam sa scap de fratele meu.
Sus In jos
K.Hayate

K.Hayate


Mesaje : 47
Data de inscriere : 31/01/2010

Liniste... Empty
MesajSubiect: Re: Liniste...   Liniste... Icon_minitimeLun Feb 01, 2010 1:30 am

Observa ca fata se indeparta si mergea chiar in acee directie , scoase capul de sub masa , ma rog doar ochii , urmarind-o cu privirea"Oare va supravietui?"
Sus In jos
Lee Je Eun

Lee Je Eun


Mesaje : 128
Data de inscriere : 31/01/2010

Liniste... Empty
MesajSubiect: Re: Liniste...   Liniste... Icon_minitimeLun Feb 01, 2010 1:33 am

Acea persoana mai ca incepu sa faca scandal, dar Iu o linisti imediat si ii zise ca se aflau intr-o biblioteca, unde trebuie sa pastreze linistea, iar astfel ii inchise gura. Rasufla usurata si se intoarse la Hayate si Yeong.
Sus In jos
R. Kevin

R. Kevin


Mesaje : 22
Data de inscriere : 01/02/2010

Liniste... Empty
MesajSubiect: Re: Liniste...   Liniste... Icon_minitimeLun Feb 01, 2010 1:33 am

Am intrat in biblioteca cautand-o cu privirea pe Anne. Intr-un final am zarit-o la o masa. M-am indreptat spre ea asezandu-ma langa ea privind-o cu niste ochi rugatori.
Sus In jos
K.Hayate

K.Hayate


Mesaje : 47
Data de inscriere : 31/01/2010

Liniste... Empty
MesajSubiect: Re: Liniste...   Liniste... Icon_minitimeLun Feb 01, 2010 1:35 am

Cand observa ca pericolul disparuse , iesi cu totul din ascunzatoare , rasufland usurat si asezandu-se la loc pe scaun:
-Pff nu stiam daca te mai intorci vie de acolo...si totusi felicitari!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Liniste... Empty
MesajSubiect: Re: Liniste...   Liniste... Icon_minitime

Sus In jos
 
Liniste...
Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Infected by Music :: Academy :: Academy Infected by Music :: Library-
Mergi direct la: